پنجشنبه 17 آذر 1401 شمسی /12/8/2022 10:26:16 PM
  • گروه مطلب:| خبر| معدن| فارسی|
  • کد مطلب:48297
  • زمان انتشار:دوشنبه 4 مهر 1401-13:13
  • کاربر:

تولید کنسانتره مس جهان طی ۷ ماهه ۲۰۲۲ میلادی به بیش از ۱۲.۴ میلیون تن رسید. قیمت جهانی مس نیز در ماه اخیر بین ۷۴۰۰ تا ۸ هزار دلار در تن دارای نوسان بوده و در نهایت، حدود ۷۲۹۰ دلار در تن را طی امروز ثبت کرد.
تولید ۱۲.۴ میلیون تن کنسانتره مس در جهان طی ۷ ماهه ۲۰۲۲ / نوسان قیمت جهانی مس بین ۷۳۰۰ تا ۸ هزار دلار در تن در ماه اخیر

به گزارش بیرونیت به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، براساس تازه ترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG)، معادن مس جهان از ابتدای ژانویه تا پایان ژوئیه ۲۰۲۲ میلادی، حدود ۱۲ میلیون و ۴۷۳ هزار تن کنسانتره تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی، ۱۲ میلیون و ۱۱۳ هزار تن بود که حاکی از افزایش ۳ درصدی تولید است.

از این میزان، ۶ میلیون و ۲۶۱ هزار و ۲۰۰ تن مربوط به قاره «آمریکا»، ۲ میلیون و ۶۶۴ هزار تن «آسیا»، یک میلیون و ۷۹۷ هزار و ۴۰۰ تن «آفریقا»، یک میلیون و ۲۰۹ هزار و ۱۰۰ تن «اروپا» و ۵۴۱ هزار و ۶۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

افزایش ۵ درصدی ظرفیت معادن مس

در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۱۵ میلیون و ۷۶۳ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی (۱۵ میلیون و ۱۰ هزار تن)، حاکی از افزایش ۵ درصدی است.

افزایش ۲.۹ درصدی تولید مس تصفیه شده

فعالان مس جهانی طی ۷ ماهه ۲۰۲۲، حدود ۱۴ میلیون و ۷۹۷ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی، ۱۴ میلیون و ۳۷۷ هزار تن بود که نشان دهنده افزایش ۲.۹ درصدی است.

افزایش ۲.۳ درصدی ظرفیت تولید مس تصفیه شده

ظرفیت تولید کارخانه های مس تصفیه شده در جهان طی ۷ ماهه ۲۰۲۲ میلادی، ۱۷ میلیون و ۸۸۹ هزار تن بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی (۱۷ میلیون و ۴۸۵ هزار تن)، حدود ۲.۳ درصد افزایش یافت.

قیمت جهانی مس در نوسان

بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس در ماه اخیر میلادی (ژوئیه) نسبت به ماه قبل میلادی، رقم ۸ هزار دلار در تن را تجربه کرد اما در نهایت به رقم حدود ۷۲۹۰ دلار در تن (۴ مهر ۱۴۰۱) رسید.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین