دوشنبه 8 آذر 1400 شمسی /11/29/2021 12:15:36 PM
معاون وزیر نفت:

معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی اعلام کرد: ایران انتظار دارد در سال آینده میلادی، قراردادهایی به ارزش ۲۰ میلیارد دلار در بخش انرژی امضاء کند.
با همه شرکت ها جز آمریکایی ها در حال مذاکره هستیم
به گزارش معدن نامه به نقل از وزارت نفت، روزنامه فایننشال تایمز نوشت: با ادامه مذاکره با شرکت‌های بزرگ بین المللی همچون شرکت انگلیسی-هلندی شل و روسنفت، ایران امیدوار است در سال آینده میلادی قراردادهایی در مجموع به ارزش ۲۰ میلیارد دلار امضا کند.
امیر حسین زمانی‌نیا، معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی، اعلام کرد: ایران در حال مذاکره درباره ۲۸ توافق با شرکت‌های نفتی بین‌المللی است. مذاکره با شرکت‌های مرسک اویل و روسنفت برای توسعه لایه نفتی پارس جنوبی و مذاکره با شرکت‌های لوک اویل، گازپروم و زاروبژنفت روسیه برای توسعه میدان های نفتی همچون پایدار غرب، آب تیمور و منصوری، از جمله این تلاش‌هاست.

وی ادامه داد: با هر شرکت بین المللی که شما بشناسید، به جز شرکت های آمریکایی، در حال مذاکره هستیم. ایران انتظار دارد در محتاطانه ترین برآورد، در سال آینده میلادی چند قرارداد نفتی به ارزش ۲۰ میلیارد دلار امضا کند.
زمانی نیا همچنین اعلام کرد پس از تهدیدهای اخیر رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران، هیچ تفاوت محسوسی در عزم شرکت‌های بین المللی و سرعت مذاکره آنها با ایران روی نداده است.
وی گفت: بی گمان ما به فناوری‌های نو نیاز داریم؛ شرکت‌های ایرانی بدون مشارکت با شرکت‌های خارجی قادر به توسعه میدان‌ها نیستند. هیچ شرمی برای ایران بزرگتر از این نیست که با این ذخایر عظیم نفت و گاز، چنین حجم پایینی از تولید نفت و گاز داشته باشد. 
به گفته زمانی نیا، با وجود برنامه ایران برای افزایش ظرفیت تولید نفت، جمهوری اسلامی به طور اصولی از تمدید توافق کاهش تولید نفت اوپک پشتیبانی می‌کند. ما تقریباً سهم خود را از بازار نفت دوباره به دست آورده‌ایم.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

آخرین عناوین