شنبه 28 فروردين 1400 شمسی /4/17/2021 3:38:10 AM
  • پایگاه خبری بیرونیت دارای مجوز از هیات نظارت بر مطبوعات
  • صاحب امتیاز و مدیر مسوول: علیرضا بهداد
  • سردبیر: فریبا رسولی | مدیراجرایی: رویا آشتیانی
  • مدیرفنی: جواد رزاقی | مدیر هنری: رامین براتی

کارگروه همکاری‌های زمین‌شناسی میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی ایران، پژوهشکده علوم زمین و مرکز تحقیقات و تولید زمین‌شناسی بلاروس به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.
ایران و بلاروس؛ تاکید بر تقویت و سرگیری همکاری‌های زمین‌شناسی

به گزارش بیرونیت، الکساندر هاروشکا معاون وزیر منابع طبیعی و حفاظت محیط‌زیست جمهوری بلاروس ضمن اشاره به همکاری‌های زمین‌شناسی انجام شده ما بین ایران و بلاروس در گذشته به موافقتنامه امضا شده در سال ۲۰۱۹ در مینسک اشاره کرد.
همچنین معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران ضمن اشاره به سفر خود در سال ۲۰۱۹ به بلاروس و امضای موافقتنامه همکاری زمین‌شناسی بین دو کشور، این جلسه را آغازی جدی برای ادامه کار و اجرای پروژه‌ها عنوان کرد و نسبت به امضای قراردادی میان ایران و بلاروس در ۱۵امین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور ابراز امیدواری کرد.
به گفته علیرضا شهیدی، سازمان‌های زمین‌شناسی ایران و بلاروس پتانسیل بالایی در امر آموزش و اجرای پروژه‌های زمین‌شناسی و اکتشاف دارند و برگزاری این نشست برای مذاکره و اجرایی کردن اهداف مفید است.
شایان ذکر است، اداره روابط بین‌الملل سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور هدف از برگزاری این ویدئو کنفرانس را که با همکاری اداره فناوری اطلاعات انجام شد را نهایی‌سازی متن مورد توافق دوطرف جهت درج در یادداشت تفاهم پانزدهمین اجلاس مشترک و بحث پیرامون طرح‌های پیشنهادی فنی آموزشی مشترک بین دو سازمان عنوان کرده است.
گفتنی است؛ چندی پیش میان شرکت دولتی "مرکز تحقیقات و تولید زمین‌شناسی بلاروس" و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران و همچنین پژوهشکده علوم زمین توافق‌نامه‌ای به منظور توسعه همکاری‌ها زمین‌شناسی و اجرای پروژه‌های مشترک فنی و آموزشی و انتقال دانش در شاخه‌های مورد علاقه دو طرف به امضای علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رئیس این سازمان و والنتین یاسکف مدیرکل شرکت دولتی مرکز تحقیقات و تولید زمین‌شناسی بلاروس در مینسک به امضا رسیده بود.
بر همین اساس؛ در نشست امروز دو طرف راهکارهای توسعه همکاری‌های بیشتر میان دو کشور را بررسی کرده و پس از بحث و مذاکره نسبت به ارائه متن پیشنهادی دو طرف ایران و بلاروس جهت درج در پیش‌نویس یادداشت تفاهم ۱۵امین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور توافق کردند.
شایان ذکر است؛ این نشست به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور علیرضا شهیدی معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران، جعفر عمرانی معاون زمین‌شناسی، محمدباقر دری معاون اکتشاف و خلیل بهارفیروزی مدیر اداره روابط بین‌الملل این سازمان و خانم‌ها مرضیه استرابی مترجم و هانیه بخشایی کارشناس امور بین‌الملل سازمان و همچنین الکساندر هاروشکا معاون وزیر منابع طبیعی و حفاظت محیط‌زیست جمهوری بلاروس، واسیل کولب مدیرکل حوزه ریاست وزارت منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست بلاروس، الکساندر شاپکوسکی معاون امور بین‌الملل وزارتخانه، گالینا کاچانکو معاون زمین‌شناسی مرکز تحقیقات و تولید زمین‌شناسی بلاروس، اسوتلانا دمیدووا مدیر موسسه زمین‌شناسی مرکز تحقیقات و تولید زمین‌شناسی، پولینا ساخاروک کارشناس ارشد علمی اداره چینه‌شناسی و تکتونیک و مارینا واسیلوک مدیر مرکز تحقیقات زمین‌شناسی بلاروس برگزار شد.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین