شنبه 28 فروردين 1400 شمسی /4/17/2021 3:55:40 AM
  • پایگاه خبری بیرونیت دارای مجوز از هیات نظارت بر مطبوعات
  • صاحب امتیاز و مدیر مسوول: علیرضا بهداد
  • سردبیر: فریبا رسولی | مدیراجرایی: رویا آشتیانی
  • مدیرفنی: جواد رزاقی | مدیر هنری: رامین براتی

صادرات میلگرد در دوره ۱۰ ماهه امسال به رقم یک میلیون و ۴۸۸ هزار تن رسید و در مقایسه با مدت مشابه پارسال کاهش ۲۲ درصدی را ثبت کرد.
صادرات بیش از ۱.۴ میلیون تنی میلگرد در ۱۰ ماهه ثبت شد

به گزارش بیرونیت، برپایه جداول آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران حاکی است، ۱۰ ماهه پارسال مجموع صادرات میلگرد به رقم یک میلیون و ۹۱۹ هزار تن رسیده بود.

کاهش ۱۷ درصدی واردات میلگرد

میزان واردات میلگرد در دوره این گزارش نیز به رقم ۲۴ هزار تن رسید و نسبت به ۲۹ هزار تن واردات ۱۰ ماهه ۹۸ کاهش ۱۷ درصدی دارد.

براساس آمار صادرات مقاطع طویل فولادی بیشترین سهم مربوط به میلگرد است و در مقابل، در کاهش واردات هم بیشترین سهم به این فلز اختصاص دارد.

صادرات ۱۵۱ هزار تنی تیرآهن 

آمار ۱۰ ماهه امسال گویای صادرات ۱۵۱ هزار تنی تیرآهن است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۱۵۷ هزار تن بود، افت چهار درصدی نشان می‌دهد.

برپایه آمار صادرات مقاطع طویل فولادی، کمترین سهم صادرات به تیرآهن اختصاص دارد.

واردات تیرآهن به میزان ۹ هزار تن

برابر آمار مورد بررسی، در دوره ۱۰ ماهه ۹۹ میزان واردات تیرآهن به ۹ هزار تن رسید و با توجه باینکه در دوره مشابه پارسال هم واردات این فلز ۹ هزارتن ثبت شده بود، بدون تغییر مانده است.

کشورهای همسایه بیشترین متقاضیان میلگرد و تیرآهن ایران محسوب می‌شوند و ارقام وارداتی بیشتر به مقاطع خاص اختصاص دارد.

صدور ۱۵۹ هزار تن نبشی و ناودانی

آمار انجمن مزبور در دوره ۱۰ ماهه امسال گویای صادرات ۱۵۹ هزار تنی نبشی، ناودانی و سایر مقاطع فولادی است و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۱۹۵ هزار تن بود، ۱۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

رشد ۲۷۳ درصدی واردات نبشی و ناودانی

برابر بررسی دوره این گزارش، واردات نبشی، ناودانی و سایر مقاطع فولادی به ۴۱ هزار تن رسید و در مقایسه با ۱۰ ماهه ۹۸ که ۱۱ هزار تن واردات انجام شده بود، افزایش ۲۷۳ درصدی ثبت شد.

صادرات ۱.۷ میلیون تنی مقاطع طویل

آمار مورد بررسی در ۱۰ ماهه امسال نشان می‌دهد که در مجموع یک میلیون و ۷۹۸ هزار تن مقاطع طویل فولادی از کشورمان به بازارهای هدف صادر شد که نسبت به ۲ میلیون و ۲۷۱ هزار تن صادرات در مدت مشابه پارسال، کاهش ۲۱ درصدی دارد.

افزایش ۵۱ درصدی واردات مقاطع طویل

کل مقاطع طویل فولادی وارداتی در ۱۰ ماهه ۹۹ به رقم ۷۴ هزار تن رسید که در مقایسه با میزان واردات در مدت مشابه سال گذشته که ۴۹ هزار تن بود، افزایش ۵۱ درصدی را نشان می‌دهد.

گفتنی است، تولید فولاد خام (میانی) در دوره ۱۰ ماهه امسال به رقم ۲۵ میلیون و ۳۶۲ هزار تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد افزایش یافت. میزان تولید شمش فولادی در ۱۰ ماهه پارسال ۲۲ میلیون و ۸۷۳ هزار تن ثبت شده بود.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین